Visa ett inlägg
Gammal 2007-11-16, 18:37   #1101
UP6936
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2003
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 277
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av perra53
Jag nu fått tåget öppnar dörrana med jag ha två problem

1. hur få man folk kliv av på tåget ????
2. vad se man ankomst ocg vgångs tiden från station ??

kan nån svara på detta
Du måste ha TRS 2004 SP2 eller högre för att det ska fungera över huvud taget. Dessutom måste kupébelysningen vara tänd i tåget.

Avgångstiden visas inte - det finns ingen funktion för detta (än så länge). Dessutom visas IRL ingen avgångtid medan ett tåg är på väg in till eller står på en station. Då visas på IDTS-skyltarna bara linjenummer, destination och tåglängd. Det är innan tåget kommer till stationen som tiden visas i form av kvarvarande tid tills tåget kommer.

Vad gäller att göra egna ändringar av modellen så är det fritt fram för dig att göra det - men bara för eget bruk! Hur man ändrar olika saker får du räkna ut själv, det hjälper vi dig inte med. Och slutar något att fungerar om/när du gjort egna ändringar så får du ingen hjälp av oss.

//Lars S

Senast redigerad av UP6936 den 2007-11-17 klockan 01:32.
UP6936 besöker inte forumet just nu   Svara med citat