Ämne: Trs 2009
Visa ett inlägg
Gammal 2008-11-13, 08:51   #5
CGD
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2005
Inlägg: 881
Standard

Ni som prövar TRS2009, hur är det med AI funktionerna? Har enspårstrafik åt båda hållen blivet förbättrad? Stannar tågen vid rött ljus eller en bit efter, för att sedan köra på igen? Ock korsningar, fixar 2009:an att det är korsning? Portalerna klarar de av all last även tredjeparts last?

theSnuFFer du skrev om 2 GB minne. Hur mycket minne kan 2009:an klara? Ock processorn, tar 2009:an tillvara flerkärneprocessorer? Samma fråga gäller även grafiken. Har vi fullt stöd för både ATI och Geforce som ju idag kan ha mycket minne. Speciellt om du kör med ett 64 bitars OP.

Ja det blev en hel radda med frågor som inte fått svar det enda som jag tycker Auran berättar om är hur bra grafiken är och visar upp jämförande bilder. Men grafiken är ju inte allt.

Glömde fråga om bredbildsskärm. Alla bilder jag ser har det gamla vanliga formatet så finns det stöd för bredbildsskärmar?

Senast redigerad av CGD den 2008-11-13 klockan 09:21.
CGD besöker inte forumet just nu   Svara med citat