Citat:
Ursprungligen postat av Nils Blid
Tack för alla tips - men problemet kvarstår; Varken jag eller min bana vill ha de 83 felaktiga filerna. Jag vet bara inte hur jag får bort de obefintliga.
Nisse
|
Nisse, hur många objekt har du på din Cab-bana i TS2010. Enligt din bild från TS2012, så innerhåller banan där 630 st totalt. Kan nästan sätta en tunna skit på att banan, innerhåller exakt lika många objekt i TS2010 som i TS2012. Så du ska nog inte ta bort dom objekten som du anser obefintliga i TS2012, utan leta reda på varje objekt i TS2010 och gör en cdp-fil av dom som du har frågetecken för. En sak är i alla fall säkert (tror jag) och det är att du inte har dessa 83 saker med ?-tecken installerat i TS2012.
Om dom nu skulle vara obefintliga som du skriver och inte ska vara med på banan. Då får du nog öppna upp configen för Cab-banan och gå igenom alla 630 objekten i kuid-table och plocka bort dom 83 felaktiga kuiderna som du bestämt hävdar är obefintliga och inte har någonting med din Cab-bana att göra, vilket jag ändå tror att dom har.