Jag går inte och lägger all skuld på Vägbommarna, men något skumt är det som både Nisse och jag drabbats av. Att det fungerar för er andra säger jag "så bra då". Faktum är att det har fungerat mycket bra tidigare men som en blixt från en klar himmel så "slocknar" programmet när det kommer till STL-X bommarna, tyvärr.
Jag stoppade in mitt USB-minne med den senast sparade banan (som CDP) i min reservlaptop och där öppnades banan !!. Så med banan aktiv i min reservdator klickade jag för att placera ut en o-vädrad bom, bara för att se om det är någon skillnad. Då slocknade progrmmet !!
Så vad ska jag tro.
På bilderna, tagna i min reservlaptop innan den nya kraschen syns vädrade bommar, dock nere ... vilket är ovanligt. När de placeras ut brukar de stå uppåt.
Direkt efter det försökte jag placera ut en bom - då la' TANE av.
Tilläggas kan att vägskyddet inte är konfigurerat helt ut, saknar vägskyddsnamn etc.
__________________
Benkegbg
Är president i Bensland. Ett land där ALLA älskar att åka tåg.
|