Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2008-01-14, 16:57   #34
Slash2
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2006
Ort: Stockholm
Inlägg: 796
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Julian
Jo! Jag har haft lite problem med din bana förut. Kunde inte se några objekt nästan. Men nu när jag öppnade den pånytt så såg jag den. Jag tycker verkligen du har lyckats Om jag ska komma med något kritiskt så är det väl att du inte borde använda "fence wire" runt alla hus. Det ser mer ut som en rastgård för hundar då. ett tips är "fence farmyard". Annars är jag hellnöjd med det du har byggt.
Tack för ett svar! Jag har länge grubblat på staketen runt husen, och funderar starkt på att inte ha några staket alls runt husen i de större städerna för att få spelet att flyta på utan hack.
Slash2 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 18:26.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009