![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#3 |
Medlem
Reg.datum: Feb 2003
Inlägg: 662
|
![]()
Mjooo det är på tiden att engelsmännen och jänkarna får konkurens. Ser gôtt ut, men se till att skorstenen får fläns vid sotskåpet och läpp vid toppen!
Har en hel del mysiga ljud från ånglok som jag spelat in, om det kan intressera. Även det typiska klirr-klirr-klirret från luftningsventilerna vid rulling. ![]()
__________________
![]() Choo choo fox Senast redigerad av Jonatan den 2015-04-15 klockan 18:21. |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|