Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Allmänt > Allmänt om tågsimulatorer

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-01-14, 19:01   #11
ekankal
Veteran
 
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Pierre
Jag fick uppfattning att detta var något som skulle göras för att få ut fina svenska modeller till 3 tågsimutorer till ett bra pris. Ett pris som alla skulle kunna ha råd med. 300-400-500 kr tror jag inte många här har råd med för en modell!? Jag har det absolut inte!

Och då kanske en del tycker, att man får köpa det man har råd med då. Jovisst, men jag tycker inte det vara nån delning mellan dom som har råd och dom som inte har råd i detta. Kommer sabba mer, än det (för vissa) ger!

Men det är ju bara vad jag tycker...
Kanske lite sekundär diskussion det här. Iden är väl att gagna alla tågsim. med fina billigast möjliga objekt, men man har ju möjligheten att betala för andra addons idag. Varför inte möjligheten att kunna gå ihop några stycken om man suktar efter en speciell modell som inte kommer högt nog på önskelistorna. Det ena borde ju inte utesluta det andra. Och sen...om grannen har en RollsRoyce på uppfarten och jag bara en Saab tvåtaktare leder ju inte till något sabb för den skull .
ekankal besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:32.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009