Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-04-15, 07:54   #14
josu
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2010
Ort: Sverige
Inlägg: 296
Skicka ett meddelande via Skype™ till josu
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Slash2 Visa inlägg
Detta verkar intressant! Dock skulle jag vilja föreslå en ringlinje med stort resandeunderlag: Johanneberg - Chalmers - Sahlgrenska - Sveagatan - Järntorget - Lindholmen - Backaplan/Vågmästarplan - Brunnsbotorget - Selma Lagerlöfs Torg - Bäckebol - Kortedala - Gamlestaden - Olskroken - Lunden - Korsvägen - Johanneberg.
Jag uppskattar att ni också har ideer till banan! I mån om tid så ska jag bygga en "gul ringlinje"!

Jag bygger nu mot Lunden (via Korsvägen) och jag undrar (bara för att inte banan/stationerna ska bli konstiga) om jag ska bygga banan med U-Bahn-standard? De tio första får bestämma det!
__________________
Med vänlig hälsning
Josu (hemsida / Steam)
josu besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:32.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009