![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#1 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
... eller Auran Krokodil som konstruktören Detlev Kreth kallat den är en stel sak på 20 m som inte kan ta kurvor och dessutom har väldigt enkelt byggda boggier. Jag har mejlat Detlev och berättat vad jag gjort:
Nybyggda boggier. Gjort två assets av loket, mittdel + änddel som gör att loket kan klara kurvor, precis som orginalet. Filat till texturerna och gjort en texturegroup. Hytt finns men är nog inte riktigt färdig? Jag får avvakta om och när Detlev svarar. Vi skulle nog kunna samarbeta om detta ![]() Lite bilder så länge för alla gamla Märklinister från mitten av förra seklet, som vill få lite fart på "drägel"-körtlarna (eller "Trainspot"-körtlarna kanske?) ![]()
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() |
![]() |
![]() |