Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > 3D-design - DTG - Train Simulator

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2015-07-01, 18:08   #6
ADDE
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2012
Inlägg: 1 378
Standard

Jag tog SE Sign ATC (tror det var 01, men det ser man vad det var...) som grund och målade om den. Kanske det kan komma till hjälp?

Fick samma felmeddelande efter ett tag, dock inte i början efter att jag återkonverterade. Kan jag få se din .dds-fil med bitmaps på nr. 6?

EDIT: Jag utgick från denna guide: http://www.rstools.info/tutorials/Re..._RailWorks.pdf
Men mina ritprogram somsagt lät inte mig välja antalet bitmaps vid exportering... :/

EDIT2: Min ommålning har en filgång till Assets\newS\sweden\RailNetwork\ADDEs_Repaints. Om du vill kan du få filkopiorna av mig och testa om det går bättre då.
__________________
Mvh SummerADDE

Alla mina projekt till Train Simulator Classic är nedlagda. Jag kommer härmed fokusera på att skapa rutter och innehåll till Train Sim World i fortsättningen.

Alla mina downloads på Google Drive kommer att tas bort permament den 31:a agusuti 2024.

Senast redigerad av ADDE den 2015-07-01 klockan 18:16.
ADDE besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 02:43.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009