Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2019-08-18, 12:38   #7
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Totte Visa inlägg
Hej!
Jag förmodar att du närmar till pensionärslivet och söker trivsel nånstans att bo. Trollhättan är fin stad och möjligheter till vatten och spår.
Själv var jag Stockholmare och tog förtidspension och flyttade till Lilla Edet, numera Trollhättan. Trivs jättebra.
Precis så tänker jag. Visseligen har jag runt 15 år till pensionen, men åren går fort och det tar ju en minst 5 år och få bostad nu för tiden (om man nu inte ställde sig i kön som bebis).

Vill hitta nån lugn och trivsam mindre stad (helst neråt landet) att bo i på äldre dar. Sundsvall/Timrå börjar bli värre och värre i rask takt. Öppen droghandel, skjutning mot äldreboende (ja, ni läste rätt!), mordförsök, bilbränder m.m.

Ska kolla upp Trollhättan, så tack för tipset!
__________________
Mvh Pirpen
Pierre besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 14:36.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009