Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Sim World > DTG - Train Sim World - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2023-09-02, 03:10   #5
germundal
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2013
Ort: Linköping, Sweden
Inlägg: 413
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Jockes Visa inlägg
Ja, såg på Steam att det skulle släppas en fyra snart också, går undan hos Dovetail..

Försökte Googla lite på vad den där editorn kommer bestå av, men blir inte riktigt klok, kommer det gå att bygga rutter på något enkelt sätt (typ som Trainz), eller vad är tanken?
Editorn är densamma som DTG använder, UE4 editorn alltså. Den är väldigt avancerad, långt ifrån Train Simulators och särskilt Trainz editor.
Editorn visades upp för 4 år sen när den först var planerad att släppas, tror det var TSW2 som var aktuellt då, nu är det TSW4 som gäller.
https://youtu.be/NNWAV9II2sc

Tror detta kommer att vara väldigt nyttigt för TSW4 och framöver. Redan innan detta har communityn lyckats förbättra och modda spelen och också gjort sin egna inofficiella editor.
germundal besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:55.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009