Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-01-13, 20:32   #2
Mazz
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Sep 2001
Ort: Vendelsö
Inlägg: 4 502
Standard

Jag måste ställa frågan, är det verkligen på väg utför? Vad som händer i off-topic och fotoavdelningen bryr jag mig personligen inte särskilt mycket om, eftersom det är tågsimulatorforumen som är kärnverksamheten för Svenska 3D-tåg. Och där tycker jag det som alltid är en god stämning.

Att trådar låses är väl ofrånkomligt i ett öppet forum. Jag upplever ju dock att det som sker här i den vägen är knappt en viskning jämfört med andra forum. Tröskeln känns hög innan det låses och bra besked varför en tråd låses eller modereras. Vad mer kan man begära?

Vad att göra om det nu är "dåligt"? Lägg energin som spenderas i "heta" off-topic-ämnen på tågsimulatorhobbyn i stället och posta lite trevliga bilder från nått du gjort eller upptäckt.

Tycker jag.
__________________
/Mazz

www.banbyggarna.se ... ... ... www.nbvj.se
Mazz besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:21.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009