![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Registrera | Members Area | FAQ | Medlemslista | Community-ware/Modell-shop | Sök | Dagens inlägg | Markera forum som lästa |
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Apr 2005
Ort: Borås
Inlägg: 139
|
![]()
"Gå in i Svenska signaler - första posten Download" Vart då? Hittar inte det varken på skivorna, DS eller CM....
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem
Reg.datum: Dec 2009
Ort: Malmö
Inlägg: 2 055
|
![]()
Nu har du gått över ån efter vatten: Forum (här)/Trainz/Download/första posten. Installera dessutom samtliga märkta med grön punkt. Alla dessa tre är nödvändiga. I signalsäkerhetspaketet finns dessutom Korvtigers fina manualer. I dom finns det mycket att hämta. Lycka till.
Nisse |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem
Reg.datum: Apr 2005
Ort: Borås
Inlägg: 139
|
![]()
Ja jisses ibland ser man inte skogen för alla träd, tack....
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Medlem
Reg.datum: Dec 2009
Ort: Malmö
Inlägg: 2 055
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Medlem
Reg.datum: Mar 2010
Ort: Skåne, Linderöd
Inlägg: 510
|
![]()
Svar till Ekan.
Tankvagnarna du undrade över, är inbyggda i TS12. Den som gjort dom är "norfolksouthern37 Id 45324". Och heter Tank Train A-C + två andra tillbehör. Kuidnr är 2:45324:300001 till 3:2.
__________________
Bygger numera i Tane /Björn Senast redigerad av baloo406 den 2012-08-08 klockan 08:55. Anledning: ändrade info |
![]() |
![]() |
![]() |
Ämnesverktyg | |
Visningsalternativ | |
|
|