Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-09-21, 00:19   #11
Marcus Gustavsson
Tidigare v10
 
Reg.datum: Nov 2005
Ort: Halmstad
Inlägg: 2 513
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Totte Visa inlägg
MSTS har också EULA och ändå har det funkat bra i alla fall. Det finns ju massor av tåg och rutter i hela världen, så varför är ni rädda för RW:s EULA. Det är bara fortsätta som vanligt.
Det är just för att RSC klat och tydligt deklarerar att dom när som helst har rätten att ta över ens material och börja sälja det själva.
Som din rutt, när den är färdig, dom kan ta över den och lägga upp för försäljning om dom känner för det enligt EULA:n, dock är det en jävligt god fråga hur dom skulle få tag på ens material mer än att ladda ner det från en 3e parts site.
Marcus Gustavsson besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:51.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009