Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

Stängt ämne
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-09-04, 17:12   #1
niofem
Guest
 
Inlägg: n/a
Standard

Visst. Men hur kommer det sig att allt kan bli förvridet - jag menar, kameran tar väl in bilden via objektivet i digital form - så hur kan den förvrängas så? Själv har jag aldrig upplevt något liknande, varken med analog eller digital kamera.
..................................
Själv har jag just fått upp ögonen för mörkerfotografering - här är en bild tagen med 2 sekunders slutartid ungefär klockan 21:45 för någon veckia sedan. 100 spänn till den som ser vilka bilar det är... Men medge att bilden är rätt frän!


Kommentar: Jodå Fredrik, den här gången lyckades jag hålla filen under 100 Kb!

____________________


/ Lukas Nilson

www.s-klass.cjb.net
 
Stängt ämne

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Lite kartor över Pierres rutter behövs! DJ Clinton Landskapsdesign - MSTS / Open Rails 4 2004-11-16 23:04
Någon som vill ta över??? Bengan Landskapsdesign - Trainz 10 2004-03-09 20:30
Fortsättning på förra tråden. Ta över??? Bengan Landskapsdesign - Trainz 1 2004-03-08 11:04
"Vegetationen tar över.... Hawk MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 7 2002-09-30 11:37
Lista över SL:s bussbetäckningar? Mikael Off-topic 0 2002-06-28 13:12



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009