Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-02-06, 09:53   #16
Fredrik1996
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2009
Ort: Tumba (Sweden)
Inlägg: 547
Standard Mycket kvar att göra

Nu har jag kommit ganska långt med min bana men mycket återstår. Jag har gjort två banor som delar sig och den ena fortsätter utanför dalarna och den andra går in i dalarna. Men jag använder inte kartor och sånt. Jag försöker göra så mycket svenskat som möjligt men jag tror ni fattar vad jag menar. stationernas namn är blandade. Vet ej hur lång banan är men på kartan liknar den som en omvänt F. Jag ska ge er en lista på alla tåg som finns med.


1. X2000
2. Sl X10
3. tysk lok där det står railion på
4. T44
5. Öresundståget
6. Regina. Tåg i bergslagen och Transisto.
7. connex vagnar och a7, bistro, B7 svart, mm

Om ni undrar på nr:4 så är det där tyska loket som har bra motorljud.
Men jag skulle jätte gjärna visa mina bilder på rutten men eftersom jag inte vet hur jag lägger upp dem så blir det svårt. Jag har försökt.
Fredrik1996 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:18.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009