Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2013-01-22, 12:14   #12
Totte
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Mar 2002
Ort: Trollhättan
Inlägg: 9 854
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Basse Visa inlägg
Jag talar bara för mig själv nu men jag bygger gärna inte utan ordentligt med underlag. Att bara bygga en bro utan underlag eller användningsområde tycker jag är jobbigt. Men bygger man t.ex. en bro efter ritning så är det sedan lättare att göra varianter på den (bredare, längre etc.)

Önska får man alltid göra, men jag tror att det snabbare kan bli verklighet om man också kan bidra med ritningar/bilder på det man vill ha byggt.

Så att fråga "Hur blir det?" är för mig omöjligt att svara på. Man får samarbeta lite för att det ska bli något. För jag sitter iaf. inte på ett bibliotek av material att bygga utifrån.
Hej!
Trollhättans stationshuset, fick du väl massa bilder av mig? Ritningen till Thn hittar jag inte lyckligtvis.
Och du gjorde Vänersborgsbron i beta. Justerade du den efter mina önskemål?
Totte besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:24.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009