![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#11 |
Medlem
Reg.datum: Jun 2004
Ort: Stockholm
Inlägg: 797
|
![]()
Jag talar bara för mig själv nu men jag bygger gärna inte utan ordentligt med underlag. Att bara bygga en bro utan underlag eller användningsområde tycker jag är jobbigt. Men bygger man t.ex. en bro efter ritning så är det sedan lättare att göra varianter på den (bredare, längre etc.)
Önska får man alltid göra, men jag tror att det snabbare kan bli verklighet om man också kan bidra med ritningar/bilder på det man vill ha byggt. Så att fråga "Hur blir det?" är för mig omöjligt att svara på. Man får samarbeta lite för att det ska bli något. För jag sitter iaf. inte på ett bibliotek av material att bygga utifrån.
__________________
/Tänk först. Tänk igen. Tänk igenom allt en gång till. Skriv sen.\\Basse |
![]() |
![]() |