Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > 3D-design/Ommålningar - MSTS / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2002-07-22, 21:03   #5
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Hej Micke!

Har mailat ett förslag till dig. Nämligen M/S Amorella, för att hon har två systerfartyg (egenligen tre), Isabella och Gabriella som också seglar för Viking Line. Det betyder att vi kan få tre till priset av en (så att säga!). Sen går det ju att måla om modellen i andra färger, och få fler versioner!

Och om HP och Jonas m.fl. sätter igång och bygger Saltsjöbanan, så vill dom nog gärna ha med fartygen i rutten (i den nyare versionen av rutten).

Jag skickade med en länk till en som gjort färjan som 3D modell, han kan kanske hjälpa dig med mer bilder och ritningar!




Edited by - Pierre on 22 July 2002 21:06:13
Pierre besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Byggidéer Pierre 3D-design/Ommålningar - MSTS / Open Rails 8 2003-03-26 07:21



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:48.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009