Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-07-08, 23:11   #26
benkegbg
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Ort: Fort McMurray, Alberta, CANADA
Inlägg: 1 398
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Marcus Gustavsson Visa inlägg
nej nej. när du letar dig fram bland mapparna, leta dig fram tills du ser trainz.exe och dubbelklicka på den.
Nej, nej. Lugnt och fint nu
Här skall inte dubbelklickas på något trainz.exe. Då öppnar man ju bara själva Trainz.
Vad jag försökt säga i mina tidigare inlägg är att patchen försöker leta efter just "trainz.exe".
Den vill ha en mapp som heter Auran någonstans som skall ligga i en mapp som heter Program Files någonstans. Så är det var jag tror i alla fall. Rätta mig om jag har fel.

Det kan ju också vara så att mappen Auran skall heta något i stil med Justtrains? Vet inte om det har någon betydelse. Det är ju i grunden Aurans skapelse och då skapade programmet en mapp med det namnet. Men om din produkt är Justtrains så kan det ju heta något annat. Just den patch jag har använt laddades ner från Aurans sida och ville söka upp Aurans mapp följdaktligen.

Jag vet att alltsammans är frustrerande just nu och jag har tyvärr inte bättre råd att ge dig.

Snälla, Kasta inte ut datorn ännu.
Bifogade bilder
Filtyp: jpg Mappen trainz.jpg (142.3 KB, 69 visningar)
__________________
Benkegbg
Är president i Bensland. Ett land där ALLA älskar att åka tåg.

Senast redigerad av benkegbg den 2010-07-08 klockan 23:21. Anledning: Ändrat i bild och lagt till text
benkegbg besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:46.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009