Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-11-25, 13:57   #11
Micke.L
Tidigare Traindriver94
 
Reg.datum: Aug 2007
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 508
Skicka ett meddelande via MSN till Micke.L
Standard

Små saker som att en busschaufför öppnar dörrarna en extra gång för en passagerare som är lite sen, förgyller vardagen. Detta var jag med om igår, såg bussen närma sig, sprang fort som tusan (i snöstorm och hala väglag), när jag kommer fram hinner dörrarna precis stängas, men föraren ser mig i backspegeln och öppnar igen. Då slapp jag vänta 30min i snöstorm på nästa buss och bussen blev inte sen pga mig.

För det har hänt (inte mig ännu dock) att busschaufförer ser en passagerare komma springandes, men stänger ändå dörrarna och kör. Man förlorar ju inte direkt särskilt mycket på att vänta på passageraren. Tar ju bara några sekunder att nå fram till bussen (om man inte är flera hundra meter bort)
__________________
Mina arbeten i Trainsimulator 2012:
Appleford - Slough Färdig
Bergslagsbanan V2.0 Färdig!
Bergslagsbanan V3.0 Under arbete!
Micke.L besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:29.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009