Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-01-09, 19:55   #6
Rc611
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2009
Ort: Tyresö,Stockholm
Inlägg: 500
Question

Citat:
Ursprungligen postat av X2an Visa inlägg
Filer som äe installerade finns i en stor mapp kallad "local" i den mappen finns det mappar igen, fast dessa heter "hash-" I dem finns det ÄNNU mer mappar, fast de mapparna är content. Kort sagt= Du kan bara dra in "local"-mappen eller alla "hash-"-mapparna i CM. OBS: Det kan ta RIKTIGT lång tid eftersom det är inte CDP-filer och det är massvis utav mappar den ska installera och söka igenom.

Hoppas detta hjälper.
Hej igen! Jag fattade inte riktigt, jag har dragit in alla hash mappar i Cm
men dom kan ju inte bli installerade bara om jag lägger dom där? Och jag kan inte dra in dom i Download helpern för att jag har ju dom redan på datorn.
Och kan inte komma åt dom i Trs 2010.
Rc611 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:34.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009