Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > Landskapsdesign - MSTS / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2002-12-20, 22:17   #11
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Hej igen!

Du glömde Richard, han kollar ju också i din tråd. Nej, jag såg att det varit 286 visningar, så det är allt ett flertal som följer byggandet av din rutt.

Angående urspårningar: Kolla i Route Editorn att du inte har två blå pinnar där. Det ska inte finnas imellan två spår. Då är dom inte sammankopplade korrekt! Om, du inte har några blå pinnar där, så kolla noga på spåren. Jag har märkt att dom kan ligga lite fel ändå ibland, utan att man får upp denna "varning".

Och ligger dom fel eller är inte sammankopplade, så får man fixa det.

Lycka till!


http://pirpen.cjb.net/
Pierre besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:59.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009