![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#2 |
Veteran
Reg.datum: Jul 2008
Ort: Fagersta
Inlägg: 5 542
|
![]()
Får du broken coupler? I såna fall är det ett ganska vanligt fel som ligger i tåget och INTE i rutten. Öppna tågets eng/wag-fil och leta upp raden som jag har ringat in. Redigera texten så att det står "5.1e7N 5.1e7N", då kommer inte vagnarna att lossna.
Ett tips är att du gör det på alla dina installerade tåg, och även varje gång du laddar ner något nytt, så slipper du problem i framtiden. ![]()
__________________
Mvh Björn ![]() Tågklarerare, Fagersta Central, Nora, Smedjebacken och Mora |
![]() |
![]() |