Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > Landskapsdesign - DTG - Train Simulator

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-11-11, 18:31   #18
Hgv
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2007
Inlägg: 817
Standard

Granar, ja det har du nog rätt i. Tyvärr är utbudet på träd inte speciellt bra. Det finns så vitt jag vet inget större skogsparti med granar, och det finns bara en variant på "detaljerad" gran. Blir ju lätt väl enformigt. Men jag ska försöka placera ut fler granar.

Vinterbilder efterfrågades, så här kommer några stycken. Tyvärr gör sig inte alla marktexturer särskilt bra i lappländsk vinter. På tok för lite snö! Går det att få is/snö på sjöar och vattendrag? Någon som vet?
Hgv besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:14.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009