|
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|||||||
![]() |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
|
|
|
#1 |
|
Medlem
Reg.datum: Oct 2011
Ort: Göteborg
Inlägg: 23
|
Drömmen är just västra stambanan
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Medlem
Reg.datum: Nov 2011
Ort: Norway
Inlägg: 365
|
Hadde vært kult med VBSR.
|
|
|
|
|
|
#3 |
|
Hedersmedlem
Reg.datum: Mar 2002
Ort: Trollhättan
Inlägg: 9 861
|
Göteborg-Malmö? Eller Göteborg-Stockholm?
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Veteran
Reg.datum: Jul 2008
Ort: Fagersta
Inlägg: 5 542
|
Västra Stambanan = Stockholm - Göteborg.
Göteborg - Malmö är Västkustbanan.
__________________
Mvh Björn ![]() Tågklarerare, Fagersta Central, Nora, Smedjebacken och Mora |
|
|
|
|
|
#5 |
|
Medlem
Reg.datum: Oct 2011
Ort: Göteborg
Inlägg: 23
|
Precis. Stockholmsrutten sträcker sig "bara" till Södertälje Syd. Hade varit riktigt fint med hela Västra Stambanan med alla stationer så att man även kan köra regionalt i Västergötland med Västtågen och Alingsåspendeln. Och såklart SJ 2000.
|
|
|
|
|
|
#6 |
|
Veteran
Reg.datum: Jul 2008
Ort: Fagersta
Inlägg: 5 542
|
Byggtid ca 6 år? 451 kilometer är långt!
__________________
Mvh Björn ![]() Tågklarerare, Fagersta Central, Nora, Smedjebacken och Mora |
|
|
|
|
|
#7 |
|
Medlem
Reg.datum: Feb 2012
Inlägg: 1 379
|
Funderar på 3st olika banor...
- Dalabanan (Uppsala-Mora/Falun) - Mittbanan + Meråkersbanan (Sundsvall-Ånge-Östersund-Storlien-Trondheim) samt grenbanan i Norge - Industribanan Örbyhus-Hargshamn-Hallstavik Allt jag behöver hjälp med är att sätta igång med RW Tools för att importera kartor till RW för att bygga med hjälp av dem.
__________________
Mvh SummerADDE Alla mina projekt till Train Simulator Classic är nedlagda. Jag kommer härmed fokusera på att skapa rutter och innehåll till Train Sim World i fortsättningen. Alla mina downloads på Google Drive kommer att tas bort permament den 31:a agusuti 2024. |
|
|
|