![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#33 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
... som jag försöker fixa till. alltså en ombyggd Lgjs försedd med ställ för typ CSam-container. Det blev lite problem eftersom containrarna saknade botten så det såg illa ut ur låga vinklar. Jag har satt på en botten somm är mappat svart under tak-texturen. Denn har samma kuid som Ekans CSam container 2.
Ni kan använda den im-filen i de andra containrarna (Bengan och Ekan). Sen en sak till: när jag laddade hem SJ Oubhl CSam så ville den skriva över ett V5 Blå med 1axl bogey. Jag laddade ned Ekans V5 177 Bla efteråt och den har annat kuid (förmodligen nåt gammalt lok som jag skrev över). Men på det nya loket saknas Ekans kuid nr 100910 (skicka mig detta, Ekan).
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() |
![]() |
![]() |