Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2016-03-02, 20:58   #13
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bastuträsk Visa inlägg
Hej på er alla.
För min del har jag avklarat det som står i Trainz options i huvudmenyn för att tidigare versioner skall kunna anpassas till 2010:an. Ändå får jag röd text i Trains add. Beror det på att på min nerladdning i Trainz står det inte build 49933 utan 43361. Kan det bero på att nedladdningen inte är fullbordad ?
Vad gör man om man nu måste ha 49933 (på ett enkelt och smidigt sätt) ?
Kan det vara så att många som är nybörjare överraskas av en sådan detalj.

MVH Kenneth
Har letat efter uppdatering från 43361 till 49933.

Vad jag har fått fram, så ska 43361 vara köpt via Steam och att dom är helt hopplösa med att komma med uppdateringar till Trainz.

Så jag befarar det värsta för dig, att det inte finns någon uppdatering till 49933.

Det enda glädjande jag kan komma med, är att infot jag har hittat. Är från 2013, så det har kanske dykt upp en uppdatering ändå som jag inte har hittat.

EDIT: Googla på service pack 43361 to 49933 eller nått liknande. Orkade själv bara kolla dom två första sidorna.
__________________
Bengan

Senast redigerad av Bengan den 2016-03-02 klockan 21:01.
Bengan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 23:41.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009