![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 | |
Veteran
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
|
![]() Citat:
Lite svårt att svara på, utan att veta vad det är du vill göra. Ska du byta ut en befintlig engine config, eller göra ändringar i en dito, eller...??
__________________
Ekan |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Medlem
Reg.datum: Mar 2018
Inlägg: 19
|
![]()
Tack! Det började med att jag laddade ner en SJ Z65 och det stog att det var missing dependencies. Så jag kollade upp asset dependencies, då kopierade jag kuiden (<kuid2:30671:52000:1>) och sokte på den. Och detta var det enda resultatet. Så jag undrar om man ska kopiera in texten någostans i Content Creator Plus
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Veteran
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
|
![]()
Jag ska göra det lite enklare för dej, du kan ladda ner den här.
Ett litet tips i all välmening, skriv gärna vilken version av Trainz du använder (TS2009/TS2010/TS2012 eller TANE), så är det ofta lättare att svara på frågor, om du har några problem.
__________________
Ekan |
![]() |
![]() |