Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2018-05-07, 09:32   #34
Pursche
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Borlänge, , Sweden.
Inlägg: 1 808
Skicka ett meddelande via MSN till Pursche
Standard

Jag är nästan helt säker på att det är gult fortfarande, skall kontrollera nästa gång jag kommer dit. Jag skall också fråga gubbarna om det är original på det loket.

Vi på MfGDJ har en GDJ-mässa den 2/6 vid lokstallarna med en del MJ-hobby, försäljning osv. Om ni har vägarna förbi så är det bara att komma och hälsa på.
Om någon av er skulle vilja visa upp vad som finns till simulatorerna så är det bara att höra av sig. Vi har gott om plats och även detta är en del av järnvägshobbyn. Vi har allting öppet, museumet, föreningens lokaler, arkivet för de som är intresserade av att leta gammal information om järnvägen osv.

http://mfgdj.nu/home/gdj-m%C3%A4ssa.html
__________________
M v h
/Pursche

Senast redigerad av Pursche den 2018-05-07 klockan 09:33.
Pursche besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 03:39.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009