Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

Stängt ämne
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-03-07, 12:40   #1
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Jag har testat Train simulator, Trainz, BVE och Mechanik. Och vilken jag föredrar vet nog alla här på forumet!? Men BVE är en underskattad simulator som har (enligt mig!) bättre ljud och kör/åk känsla än både Trainz och MSTS.

BVE är en gratis tåg simulator (inte t-bane simulator), men det finns många bra t-bane rutter byggda till den. BVE finns att hämta här: http://mackoy.cool.ne.jp/ Och tåg och rutter till den, här: http://www.trainsimcentral.co.uk/ och här: http://bve-train.de/ och här: http://www.crotrainz.com/

Är det någon som testat Eisenbahn och/eller Densya de Go?


http://pirpen.cjb.net/

Edited by - Pierre on 07 March 2003 12:41:12
Pierre besöker inte forumet just nu  
Stängt ämne


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 12:41.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009