Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-04-09, 16:10   #11
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Hej Olis!

Du måste ha missat nått????? Du kan visst köpa på avbetalning på Komplett. Se här: http://www.komplett.se/k/k.asp?actio...pic=wasakredit

Minsta belopp att låna är 7000:-

Jag tycker Pson lämna ett riktigt bra och prisvärt förslag. Ni som inte tycker det, plocka ihop och lämna ett annat förslag till Olis!

Men lite smisk ska du dock få, Pson:

"ATi har för tillfället de bästa grafikkorten" Hur menar du? Bäst prestanda? Knappast, finns ju proffskort som slår både ATI och Nvidia!

"Dessutom är AMD snabbare vad gäller Spel än Pentium 4" Tror du verkligen att du skulle märka skillnaden i ett spel, om du testa båda processorerna (som har lika många MHz/GHz!)?

Du borde också skriva att AMD blir mycket varmare än Intel!

Hur mycket får datorn kosta, Olis?


http://pirpen.cjb.net/
Pierre besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:20.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009