Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2004-04-15, 21:03   #5
Fredrik
Admin & STW-member
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 5 814
Standard

Eftersom Kenny postade detta inlägg som en varning som just säger att SP2 (den som släpps nu inom kort) ENDAST är till Aurans onlineversion av TRS så får vi andra snällt vänta på att den nordiska SP2 blir klar.

Kenny skrev några rader upp precis detta:

Auran kommer först att släppa en SP2 som är för de av er som har build 2035 installerad (Internationella versionen)
En SP2 för de av oss som har den nordiska versionen (2042) kommer att släppas någon/några dagar därefter.


Att kunna skriva åäö har inget att göra vilken version man använder utan är en funktion som är ny i SP2.
___________________________________
Fredrik
Admin Svenska 3D-Tåg
Regler
Fredrik besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
VARNING!!!! VIRUSATTACK knebert Off-topic 3 2004-12-06 16:02
Magnus! Varning angående aktivitet VHJ!!!!!!!! Dson MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 3 2003-12-29 15:38
VARNING för RET Metro OG MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 5 2003-08-05 14:44
VARNING TILL ALLA MED SERVRAR!!! VARNING!!! Olaf Lindström Off-topic 4 2003-07-03 22:41



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:07.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009