Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2005-02-16, 19:02   #1
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard

Har inte kommit så långt på henne ännu.
Loket är inte färdigt, för att jag inte är helt nöjd med böjningen av dom vita och gula fälten på sidan. Sen har jag bara börjat kladda lite på andra vagnen för att få en liten blick över var fälten går ner vid fönstrena. Går inte speciellt fort för mig. Håller kanske på med den 1 timme eller 2 i veckan bara. Så om det blir något, är för tidigt att utlova. Välgjorda texturer till henne, som jag inte vill förstöra. Genom att göra en ommålning som ett hastverk av henne.



Bengan
Bengan besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Mitt första tåg... NFS polisen 3D-design - Trainz 6 2004-01-19 19:07
Hallå!!! [Vart är mitt inlägg någonstans?] vfp420b Off-topic 3 2003-03-11 13:13
Mitt första 3D-objekt Joel 3D-design/Ommålningar - MSTS / Open Rails 2 2003-02-23 22:31
Kan man byta växel mitt i en aktivitet? niofem MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 7 2003-02-03 19:26



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:29.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009