Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Allmänt > Allmänt om tågsimulatorer

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-01-18, 18:04   #2
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Ja, först tänkte jag vilka jäkla dumma frågor. Men sen tänkte jag på att om jag inte hållt på så länge, så hade nog min första fråga vart likadan!

Trainz kan jag inte svara för, då jag håller mest på med MSTS (Microsoft Train Simulator). Men saker som är gjorda för MSTS funkar INTE till Trainz och vice versa.

Dom kan konverteras, men det är väldigt omständigt (vad jag hört), så det görs inte. Dom som gör saker för Trainz eller för MSTS är mest intresserad av nån av dom och gör då saker till den simmen.

Om det vore enkelt att konvertera sakerna, hade nog allt kommit till båda simmarna...

Välkommen till forumet!
__________________
Mvh Pirpen
Pierre besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 03:25.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009