Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-04-12, 12:25   #11
Bengt74
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2002
Ort: Södertälje
Inlägg: 471
Skicka ett meddelande via MSN till Bengt74
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Jonmpa
jag har deras tillstånd att publicera bilder på denna orkester som jag själv har tagit, läser ni inte allt eller vad är det och om det ska va ett sånt förbannat gnäll, trots att jag skrev detta som förklaring så ta bort dom, det rör inte mig i ryggen för ingen tycks ju gilla dom, egensinniga typer som bara ska leka poliser och ordningsmän fick jag nu på halsen, istället för: trevliga bilder eller vilka bra bilder eller fina bilder eller vad trevliga dom verkar vara eller nåt sånt, vad är det för typer som svarat här egentligen, aldrig skulle jag ta på mig att leka polis, herregud om det vore nån som bröt mot denna skitlag så är det väl nåt man kan se genom fingrarna med kom med trevlig kritik eller kritik överhuvudtaget eller var tysta om ni ska leka poliser, för besserwissers är det värsta jag vet, herregud, folk, även jag har brännt skivor, kopierat hyrfilmer m.m. så skulle polisen eller såna ta fast alla oss, då skulle dom aldrig vara lediga, det kan jag säga, och en annan sak att begrunda: "Man ska inte kasta sten när man sitter i ett glashus" Jag slår vad om att alla ni som nu lekt poliser och tycks varit så himla duktiga själva har nån gång, brännt skivor, snattat eller kopierat hyrfilmer och isåfall har ni gjort värre saker, herregud bilder är ju bara bilder. LÄS NU HELA MEDDELANDET SÅ KANSKE NI ÄNTLIGEN LÄR ER ATT LÅTA BLI ATT LEKA ORDNINGSMÄN OCH POLISER, det blir ju dålig stämning här, folk kan ju få för sig att detta är en uppfostringsanstalt, även jag börjar ibland tro det, låt bli att läxa upp oss i stort sett hederliga människor som bara vill vara snälla och dela med oss av våra egna bilder utan rasism, våld eller andra otrevliga inslag.
Jösses va du tar i, jag la bara ut det jag skrev som info, dels for att inte du skall råka illa ut pga "att inte veta att lagen finns" men även för att forumets ansvariga kunde råka illa ut på samma sätt.

Nu är ju allting okej så, fortsätt gärna publicera vad du känner för.

MVH
Bengt L.
__________________
Min hemsida: Räddningssidan www.raddningssidan.se
Bengt74 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:32.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009