Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2014-11-23, 16:47   #11
Nils Blid
Medlem
 
Reg.datum: Dec 2009
Ort: Malmö
Inlägg: 2 055
Standard Illavarslande

N3v Games har i dagarna epost ut informasion till T:ANE-medlemmar. Jag har saxat en bit illavarslande text.

How much of old Trainz content will work with TANE?
We expect most TS12 content to work with T:ANE. Much of the TS12 content is already included in T:ANE, and most of the remaining TS12 content will be uploaded to the DLS

För ett år sedan, om jag minns rätt, lovade N3v att man skulle försöka att på något sätt rädda över äldre objekten.

Om löftet inte infrias blir det problem för alla som exempelvis bygger svenskt. För närvarande finns bara Vovvens ånglok och en Rc3 i DLS som fungerar i 2012.

Här finns det läge att påverka.

Nisse
Nils Blid besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:16.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009